XXI wiek to era szybkiego, łatwo dostępnego i wysoko przetworzonego jedzenia. Brak czasu na przyrządzanie domowych posiłków, życie w biegu bez zastanawiania się jak szybka żywność wpływa na nasz organizm, to pułapki dzisiejszego świata. Choroby metaboliczne tj. otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca i wiele innych w 80 % zależą od prowadzonej diety.

Celem warsztatów jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz uświadomienie niebezpieczeństw płynących z nieprawidłowej diety oraz zagrożeń wynikających z dietozależnych chorób cywilizacyjnych.

Warsztaty dietetyczne dla firm to doskonały sposób, aby Twoi pracownicy uświadomili sobie znaczenie zdrowego stylu życia i nauczyli się jak w prosty sposób zadbać o swój zdrowy jadłospis. W zależności od wizji i oczekiwań klienta, firmy warsztaty mogą składać się z jednego lub kilku elementów, min. części edukacyjnej, zajęć kulinarnych, indywidualnych porad dietetycznych czy pokazu kulinarnego.  

W trakcie szkolenia dowiemy się także –  jak podejmować świadome decyzje żywieniowe każdego dnia co sprawi, że jedzenie będzie źródłem prawdziwej siły życiowej.

Poznamy moc uzdrawiania swojego organizmu poprzez wartościowe odżywianie.

Wyrobimy w sobie prawidłowe nawyki zdrowego odżywiania. Dowiemy się także na co zwracać uwagę wybierając produkty spożywcze, jakie dodatki są zdrowe, a jakich należy unikać, jak odczytywać etykiety produktów. Prosty przekaz, przystępny język i konkretne przykłady sprzyjają przyswajaniu informacji.