dr Agnieszka Salomon

DOKTOR NAUK O ZDROWIU, DIETETYK, PSYCHODIETETYK

Jestem dietetykiem klinicznym, psychodietetykiem, absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Po zakończeniu studiów podjęłam pracę naukowo-dydaktyczną w Zakładzie Dietetyki UM. W 2016 roku uzyskałam tytuł doktora nauk o zdrowiu w dziedzinie dietetyki. Od 2017 roku pełnię funkcję kierownika poradni dietetycznej w Klinice Salvita.

Terapia żywieniowa stanowi ważny element w leczeniu wielu jednostek chorobowych, dlatego ściśle współpracuję z lekarzami różnych specjalności, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki zdrowotne moich pacjentów. Wiodącym oddziałem w Klinice Salvita jest Centrum Gastroenterologii dlatego też szczególnie specjalizuję się w prowadzeniu i tworzeniu programów dietetycznych w schorzeniach przewodu pokarmowego oraz zaburzeniach mikrobioty jelitowej.

dr Agnieszka Salomon

Na bieżąco śledzę badania naukowe z zakresu gastroenterologii i dietetoterapii. Jestem autorem i współautorem licznych publikacji w dziedzinie żywienia człowieka. Regularnie uczestniczę w szkoleniach oraz konferencjach dietetycznych i medycznych, aby zapewnić jak najwyższy poziom poradnictwa żywieniowego i wsparcia psychologicznego dla moich pacjentów.

Jestem pasjonatką zdrowego odżywiania i pracy, którą wykonuję. Moim celem jest stworzenie miejsca, w którym można otrzymać spersonalizowane, motywacyjne kształcenie żywieniowe, oparte na podstawach naukowych. Nie ma dla mnie nic bardziej satysfakcjonującego niż pomaganie moim pacjentom w zdobywaniu większej pewności siebie i dostrzeganiu znaczącej poprawy zdrowia poprzez stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Doskonale rozumiem, że jesteśmy różni i nie ma jednej standardowej formuły diety, która pasowałaby do każdego. W mojej praktyce tworzę rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Jestem tutaj, aby wspierać, edukować i motywować pacjentów do osiągnięcia wyznaczonych celów i sukcesu terapeutycznego.

Agnieszka Salomon

Cztery kroki do zdrowia:

1

Aktywność Fizyczna

2

Zdrowa, Zbilansowana Dieta

3

Odpowiednie Nawodnienie

4

Redukcja Stresu

Doświadczenie

Moje certyfikaty